Tozlu.com TR

YERLİ - Enerji bakım ve zaman tasarrufu...

YERLİ - Enerji bakım ve zaman tasarrufu...
05 Nisan 2021 - 18:58
War Thunder [CPP] Many geos

Bren İleri Teknoloji Enerji AŞ CEO’su Çınar Laloğlu, “Geleneksel sanayi altyapısını tamamen dijitalleştirme ve endüstri 4.0 çağına entegre etme hedefiyle yola çıktık. Kurduğumuz sistemlerle müşterilerimize minimum yüzde 5 ila 15 arasında değişebilen tasarruf sağlıyoruz’ diyor.

Türkiye de endüstri 4.0’ın sunduğu fırsatlar sadece start-up şirketlerinin değil köklü teknoloji ve sanayi şirketlerinin de odaklandığı alanların başında geliyor. Bren İleri Teknoloji Enerji AŞ, 2018 yılından bu yana bilgisayar destekli mühendislik, gömülü sistem tasarımları ve imalat gibi konuların yanı sıra kendi bünyesinde ürettiği özgün ürün teknolojileriyle müşterilerine enerji, bakım ve zaman tasarrufu sağlayan yerli teknolojiler sunan genç bir şirket. Tüm geleneksel sanayi altyapısını önce Türkiye’de sonra globalde tamamen dijitalleştirme ve endüstri 4.0 çağına entegre etme hedefiyle yola çıkan Bren, yeni ürünlerle bunu en güvenilir, en hızlı, uygun maliyette, yenilikçi ve özgün teknolojilerle yapıyor.

Ülkelerin destek ve teşvikler kapsamında çok daha öncelik verdiği alanların başında giyilebilir teknolojiler, akıllı sensörler, yapay zeka tabanlı platformların geldiğini anlatan Bren İleri Teknoloji Enerji AŞ CEO’su Çınar Laloğlu, Türkiye’de de bu alanla ilgili devlet teşvikleri ve yatırımların çok hızlı bir şekilde uyum sağlanması için sürece dahil edildiğini belirtiyor ve ekliyor: “Ülkemizde bu alandaki girişimlerin de yatırım fonlarının radarında olduğunu görüyoruz. Uluslararası rakiplerimiz elbette bulunuyor ve Amerika’daki teknolojisi en yakın rakibimiz, aldıkları 30 – 40 Milyon USD’lik yatırımlarla son iki yılda oldukça büyüdüler. Bren’in en temel farkı ise, kullanıcıya sağladığı fayda-maliyet oranı, farklı alanlara uygulanabilirlik ve hızlı entegrasyondur. Derin teknolojiyle sunduğumuz donanım ve SaaS modeliyle odaklı bir alanda, geniş bir sektöre ve ölçeklenebilir bir pazara entegre olmayı başardık. Bu, her ay daha da büyümemizi sağlıyor.”
 

Yeni Yatırım Turuyla Hedef Ciroyu 12 Kat Artırmak

Pandemi süresince endüstriyel IoT ile prosesleri uzaktan izleme ve süreçlerinin optimize etme ihtiyacının arttığına dikkat çeken Laloğlu, yatırımcıların erken aşamada girişimlere bu süreçlerde dahil olarak uzun vadede ciddi kazançlar elde edebildiğinin altını çiziyor.

Laloğlu, “2021 yılı ikinci çeyreğine doğru yeni bir yatırım turuna çıkmayı planlıyoruz. Kısa sürede ekibimiz 3 kat büyüdü ve müşteri sayımız 5 kat arttı. Yeni yatırım turuyla ciromuzu 2020 yılına göre 12 kat arttırmayı hedefliyoruz. Yeni lansmanını yapacağımız 3 ürünle 2021 yılını çok daha verimli ve yoğun geçireceğiz. Türkiye’nin ilk 500 arasında yer alan ilgili sektörlerdeki firmaların en önemli problemlerini çözebilen bir girişim ile bu yola çıkmak bizim hedeflerimizi daha da büyüttü. Globalde son 3 yılda ABB, Fluke, Siemens, Emerson gibi firmaların sektördeki geleneksel problemleri farklı yaklaşımlarla çözüm sunan start-upları bünyelerine katarak daha da büyüdüklerini görüyoruz.  Global odaklı bir firmayız. Polonya yurt dışı ofisimizle Avrupa pazarına açıldık, bu yıl içerisinde Amerika’da kuracağımız yeni firmamızla pazarda daha geniş alanda büyümeyi hedefliyoruz. Sadece üretiminde buhar enerjisini kullanan şirketler için Dünyada 20 milyar dolarlık bir pazar öngörülüyor. Donanım girişimi olarak müşterinin kendisinin kolayca montaj yapabileceği, prosesi durdurmadan entegre edilebilen ürünler üretiyoruz. Global ölçekte yaygın olan SaaS gelir modeli gibi daha az maliyetlerle operasyonları yönetmemizi sağlayacak hizmetler geliştiriyoruz” açıklamasını yapıyor.
 

Bren STM ile Buhar Enerjisi Üretiminde Aylık Yüzde 15 Tasarruf

Buhar teknolojisinin yüksek sıcaklık ve basınç altında çalışma gereksinimi, sektörlerdeki üretim maliyetlerini ve risklerini doğrudan etkileyen temel faktör. Bren’in bu sektörlerde odaklandığı müşteri kazanımı ise enerji, bakım ve zaman tasarrufu oluyor. Üretimde buhar teknolojisini kullanan firmalar gibi, doğalgaz ve kömür yakıt tüketimlerinin çok fazla olduğu petrol&gaz, demir&çelik, ilaç, kimya, gıda, ambalaj, tekstil gibi birçok sektöre önemli kazançlar sağlayan ürünler geliştirdiklerini anlatan Laloğlu, önleyici ve kestirimci bakım, süreç ve performans takibi yapabilen ürünlerle müşteri deneyimine sundukları yenilikçi ve derin teknolojilerle dijitalleşmeye daha kolay, hızlı ve uyumlu geçiş sağladıklarını söylüyor.

 

Yatırım Geri Dönüş Süresi Kısa Olan Yerli Ürünler Üretiyor

“Firmaların üretim kapasitesi her gün daha da artıyor, ancak dijitalleşmeyle üretim süresince çevreye verdiğimiz zararları minimuma indirebilir, prosesleri daha verimli hale getirebiliriz” diyen Çınar Laloğlu, fayda-maliyet oranında yüksek, buhar kaçakları ve ekipman arızalarını sürekli izleme ile tespit ederek yatırım geri dönüş süresi kısa olan yerli ürünler ürettiklerinin altını çiziyor.

EE


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum