TESK Başkanı Palandöken: Elektrik ve doğalgaza indirim yapılmalı...

TESK Başkanı Palandöken: Elektrik ve doğalgaza indirim yapılmalı...
26 Ekim 2020 - 00:09 - Güncelleme: 26 Ekim 2020 - 00:21

Elektrik ve doğalgaz faturalarının hem esnafın hem de vatandaşın cebini yakıyor. Bu açıklamayı Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptı.

AYRINTILAR!
Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken: ‘Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına geçtiğimiz yıla göre yüzde 30’un üzerinde zamlar yapıldı. Enflasyonun üzerinde yapılan bu zamlar havaların soğumaya başladığı bu günlerde bu ayki faturalara yansıyınca başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere dar gelirli tüm kesimler oluşacak farkı nasıl karşılayacaklarını şimdiden düşünmektedirler. Esnafımızın ve halkımızın pandeminin arttığı bu günlerde kışı rahat geçirmesi için en önemli gider kalemi olan elektrik ve doğalgaz fiyatlarında acil indirime gedilmeli. Aksi halde hem yaşanan pandeminin önüne geçemeyiz hem de halkın mağduriyeti artar’.

HER KESİMİN ELEKTRİK VE DOĞALGAZ İNDİRİMİNE İHTİYACI VAR’
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: ‘Pandeminin halen devam ettiği bir süreçte havalar da artık soğudu. Her zaman en temel ihtiyacımız olan elektrik ve doğalgazın şimdi kullanımı daha çok artacak. Dolayısıyla elektrik doğalgaz faturaları esnafın da vatandaşın da cebini yakmaya başladı. Öyle ki hem elektrik hem doğalgaz bu yıl bir önceki yıla göre yüzde 30’un üzerinde arttı. İndirim beklenirken zam yapılmasının kimseye bir faydası yok. Çünkü zamlar enflasyonu da artırıyor. Bu yüzden kış aylarına girmişken, pandemide esnafın da kazancı düşmüşken, her kesimin ihtiyacı, elektrik ve doğalgaza indirim yapılmasıdır.’
(Kaynak: https://tuketicitv.com/pandemi-ve-kis-nedeniyle-elektrik-ve-dogalgaza-indirim-sart-tesk-cagri-yapti/)

Enerji Ekonomisi