Schneider Electric: Art arda üçüncü yıl Bloomberg Cinsiyet...

Schneider Electric: Art arda üçüncü yıl Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde yer aldı

17 Şubat 2020 - 12:21

Enerji Ekonomisi - Schneider Electric, cinsiyet eşitliği ve her yerde, herkes için eşit fırsatlar sunma konusundaki kararlılığı ile bu alanda yeni bir başarıya imza atarak Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde yer aldı.

Endeks, bu yıl işyerinde cinsiyet eşitliği ve kadın temsilinin artması konusundaki çabalarını kamuya kanıtlamış 325 şirketi listeledi.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya çapında uzman olan Schneider Electric, art arda üçüncü yıl Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde (GEI) yer alma başarısı gösterdi. Farklı sektörlerden tüm şirketlere açık olan GEI’de bu yıl toplam sermayeleri 12 trilyon USD olan şirketler yer aldı. Schneider Electric, endeksteki 325 global şirketten ve sanayi sektöründeki 16 şirketten biri oldu.

Schneider Electric Başkan ve CEO'su Jean-Pascal Tricoire elde edilen bu başarı hakkında şunları ifade etti; “Cinsiyet eşitliği konusundaki çabalarımızın art arda üçüncü yıl takdir görmesinden gurur duyduk. Schneider Electric'te kadınlar ve cinsiyet eşitliği bizim için en öncelikli konular arasında. Kadın liderlerin güçlü ve kurum içinde görülür olduğu katılımcı bir kültürle kendimizi besliyoruz. 2020 yılı itibariyle her liderlik ekibinde en az %30 kadın çalışanımızın olması hedefimiz var. Cinsiyet eşitliği, iş yapma şeklimizin bir parçasıdır ve bizim için önceliklidir.”

Şeffaflık konusundaki kararlılığını tanıdı

2016'da hayata geçirilen Bloomberg GEI, yöneticiler ve yatırımcılar için dünyanın en büyük şirketlerinin cinsiyet eşitliği performansı hakkında karşılaştırmalı bilgiler sağlıyor. 2018 yılına ait ayrıntılı bir anket çalışmasını temel alan GEI, cinsiyet eşitliğinin yanı sıra raporlamada şeffaflık ve kadınların global ölçekte desteklenmesi anlamında özel bir barometre olarak görülüyor. Schneider Electric de cinsiyet ile ilgili verilerini yayımlayarak, çalıştığı 100'den fazla ülkede cinsiyet eşitliğine desteğini artırdı.

Bloomberg Başkanı Peter T. Grauer yeni endeks sonuçlarına dair şu şekilde konuştu; “2020 GEI listesinde yer alan 325 şirket şeffaflık konusundaki kararlılığını göstermiş ve cinsiyet ile ilgili veri bildirimi konusunda liderlik yapmıştır. Şirket istatistikleri ve uygulamalarının görünürlüğü, global ölçekte cinsiyet eşitliğinin desteklenmesi anlamında önemli bir adımdır.”

Temelinde somut başarıları yer alıyor

Endeks beş ana konuda 75 soruya yer veriyor. Bu konular; Kadın Liderliği ve Yetenek Terfi Hattı, Eşit Ödeme ve Cinsiyet Ödeme Paritesi, Katılımcı Kültür, Cinsel Taciz Politikaları ve Kadın Yanlısı Marka. Bu başlıklardan yola çıkılarak hem ifade hem de veri mükemmelliğini temel alan bir puanlama yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AEDAŞ yeni çalışma saatleri duyurusu yaptı...
AEDAŞ yeni çalışma saatleri duyurusu yaptı...
'Yılın Müşterisi' ödülü 8.kez Aksa'nın
'Yılın Müşterisi' ödülü 8.kez Aksa'nın