Parlak Bi'Fikir'in ilk döngüsünde yatırım alan iki girişim: ConectoHub ve AbilityPool

Parlak Bi'Fikir'in ilk döngüsünde yatırım alan iki girişim: ConectoHub ve AbilityPool
11 Şubat 2020 - 12:52
Reklam

-Zorlu Holding’in kurum içi girişimcilik platformu Parlak Bi’Fikir’in ilk döngüsünde yatırım alan iki girişim, ConectoHub ve AbilityPool oldu. Zorlu Holding’in Levent 199’daki merkezinde düzenlenen imza töreniyle Zorlu Holding her bir takıma ortak oldu.

AYRINTILAR

Enerji Ekonomisi - Zorlu Holding’in gelecek vizyonu Akıllı Hayat 2030’un en önemli projelerinden biri olarak gördüğü kurum içi girişimcilik platformu Parlak Bi’Fikir’in ilk döngüsünde yatırım alan iki takım Zorlu Holding ile ortaklık anlaşması imzaladı.

6 Şubat Perşembe günü çok sayıda Zorlu Grubu çalışanı ve üst düzey yöneticinin katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde, Zorlu Holding, altı aylık zorlu bir süreç sonucunda yüzlerce fikir arasından seçilen ConectoHub ve AbilityPool takımlarına ortak oldu. Takımlar bu ortaklık kapsamında, Zorlu Holding’den hukuk, muhasebe, finans, iletişim gibi birçok destek de alacak.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu:“İnovasyonu harekete geçiren kurum kültürümüzü, alttan gelen fikirlerle beslediğimiz kurum içi girişimcilikle her geçen gün daha da geliştireceğiz.”

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir grup

Düzenlenen imza töreninde kurumlar ve şirketler için inovasyon kültürünün önemine değinen Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu; “Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir grup olarak değişen ve dönüşen dünyada farklı fikirlere olan ihtiyacımız her geçen gün daha da artıyor. Bunun için inovasyonu harekete geçiren kurum kültürümüzü geliştirmemiz ve organizasyonun her noktasına bunu yaymamız gerekiyor. Kurum içi girişimcilik platformumuz Parlak Bi’Fikir ile birlikte bu konuda ciddi sıçrama yapabileceğimizi düşünüyoruz. İlk döngüde gösterilen ilgi ve hep birlikte kazandığımız deneyim bizi gelecek adına umutlandırıyor. Birlikte neler yapabileceğimizi, hatalarımızı, çözümlerimizi, artı ve eksilerimizi gördüğümüz çok verimli bir süreç geçirdik. Bundan sonraki döngülerde çok daha fazla arkadaşımızın katılımı olacağına, ortaya çıkacak yenilikçi fikirlerle sadece katılan takımların değil, Zorlu Grubu’nun ve ülkemizin hep birlikte kazanacağı bir sürece şahit olacağımıza inanıyorum.” dedi.

Zorlu Holding Mali İşler Grubu Başkanı ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Cem Köksal: “İnsan kaynağımızın parlak fikirleri ile inovasyonun sürdürülebilirliğini sağlayarak tüm paydaşlarımız için yarattığımız değeri artıracağız.”

Kurum içi girişimcilikle inovasyonun sürdürülebilirliğini sağlayacaklarını söyleyen Zorlu Holding Mali İşler Grubu Başkanı ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Cem Köksal; “Sürdürülebilirliği bir iş yapış biçimi haline getiren Akıllı Hayat 2030 vizyonumuzun bir parçası olarak sürdürülebilir inovasyon için kurum içi girişimliğe odaklandık. İnsan kaynağımızın yaratıcılığı ve yenilikçiliğini teşvik eden bu iş kültürü ile uzun dönemde sadece biz değil tüm paydaşlarımız kazanacak. İnsan kaynağımızın grubumuza tutkusu ve bağlılıkları artarken ortaya çıkan parlak fikirlerle tedarikçimizden iş ortaklarımıza kadar hepimiz için yaratacağımız ortak değer daha da büyüyecek.

Kurum içi girişimcilikle start-up modeli

Vestel Ventures Genel Müdürü Metin Salt: “Zorlu Grubu olarak kurum içi girişimcilik ile inovasyonu her çalışan için bir iş yapış biçimi haline getirerek içeriden birçok start-up çıkarmayı istiyoruz.”

Kurum içi girişimcilikle start-up modelini içeriye taşımaya başladıklarını dile getiren Vestel Ventures Genel Müdürü Metin Salt; ”Vestel Ventures ile edindiğimiz tecrübeyi kurum içi girişimciliğe taşıyoruz. Bu bizim için önemli bir avantaj. Ancak her sistem, her yapı kendi içerisinde farklı dinamiklere sahip. Kurum içi girişimcilikte henüz yolun başındayız. Fakat ilk döngüde hep birlikte çok fazla şey öğrendik, bu konuda bir farkındalık yarattık. İnanıyorum ki ikinci döngüde, ilkine katılan arkadaşlarımızın da süreçte çok ciddi katkıları olacak. Onların yapacağı mentorluk ile yeni takımlarımız çok daha yenilikçi ve hızlı büyüme potansiyeli olan işler ortaya çıkaracak. Sadece yatırım alanlar değil, sürece katılan herkesin inovasyon kasları ve start-up reflekslerinde büyük gelişme olacağına inanıyorum. Bir sonraki döngüye parlak bir fikri olduğuna inanan tüm Zorlu Grubu çalışanlarını davet ediyorum.” dedi.