Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz'e gidiyor!

Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz'e gidiyor!
09 Nisan 2020 - 17:35 - Güncelleme: 11 Nisan 2020 - 11:14

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih sondaj gemisinin teknik hazırlıklarının ardından yeni durağının Karadeniz olacağını bildirdi.

AYRINTILAR

Bakan Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, geminin boğaz geçiş hazırlığı için Haydarpaşa Limanı'na yanaşacağını belirtti. Gemi personelinin sağlığı için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı gerekli tedbirlerin alındığını kaydeden Dönmez, "Fatih'in teknik hazırlıklarının ardından yeni durağı Karadeniz olacak. Tüm mürettebatımıza başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun." ifadelerini kullandı. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının Akdeniz ve Karadeniz'de sondaj yapmak için kullandığı 229 metre uzunluğunda ve 51 bin 283 groston ağırlığındaki sondaj gemisi Fatih, sabah erken saatlerde Yenikapı açıklarına demir atmıştı (Kaynak: Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı).

YOLUNUZ AÇIK OLSUN

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı (ETKB) Fatih Dönmez konuyla ilgili sosyal medya üzerinden bilgi paylaşımı yaptı: Fatih Sondaj Gemimiz Boğaz geçiş hazırlığı için Haydarpaşa Limanı'na yanaşacak. Teknik hazırlıkların ardından yeni durağı Karadeniz olacak. Gemi personelimizin sağlığı için bütün Kovid-19 tedbirlerimizi aldık. Tüm mürettebatımıza başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun

 
 

Bu haber 725 defa okunmuştur.