Bu 3 Enerji Kurumu birleşiyor mu?

Bu 3 Enerji Kurumu birleşiyor mu?
15 Ocak 2020 - 16:13

TAEK, BOREN ve Nadir Elementler Enstitüsü birleşiyor mu?. Son günlerde enerjis ektörüyle ilgili konferans, fuar, sminer vb organizasyonlarında katılımcılar arasında Tüekiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK), Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) ve Nadir Elementler Enstitüsü (NATEN)'in birleşeceği ve çalışmalarını tek çatı aştında sürdürüceği kulislerde konuşulan konuların başında geliyordu.

www.enerjiekonomisi.com, daha önce aşağıdaki haberi paylaşımıştı....

3 Enerji Kurumu birleşiyor mu?

Son dünlerde enerji sektörüyle ilgili konferans, fuar, panel, seminer, sempozyumlarda yoğunluk yaşanıyor. Türkiye'nin değişik bölgelerinde düzenlenen seminer, konferans, fuar vb'ler de enerji sektörünün sorunları ve çözümleri konuşuluyor. Ve tabi, ara ve molalarda da enerji sektörüne yönelik bazı kulis bilgileri de konuşuluyor. 

3 KURUM BİRLEŞİYOR
Enerji kulislerinde son dönemde öne çıkan ve çok konuşulan bir konu, enerji sektöründeki 3 kamu kurumunun birleşeceği iddiaları. Kulislere yansıyan ve konuşulan bilgilere göre 3 önemli kamu enerji kurumu tek çatı altında birleştirilecekmiş.Tabi, konuyla ilgili resmi bir açıklama yok. Ama, hemen hemen enerjiyle ilgili toplantı ve fuarlarda sık konuşulan kulis bir konu oldu, bu birleşme konusu.

(Enerji Ekonomisi - Kulis Haber)