Reklam

Biyokütle kullanımı için 'Hibe ve destek' almaya hak kazandı!

Biyokütle kullanımı için 'Hibe ve destek' almaya hak kazandı!
07 Mayıs 2021 - 09:19

- Biotrend Enerji, 'Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından desteklenen ve Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı'nın (UNIDO) yürütücüsü olduğu "Türkiye Ekonomisinin Yeşil Büyüme Yolunda Kalkınmasını Desteklemek Amacıyla Biyokütle Kullanımı" hibe desteği aldı. Bioternd enerji, bu yeni gelişmeyi KAP'a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) bildirdi.


AYRINTILAR!

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları AŞ'nin KAP'a yaptığı yeni bildirim şöyle: 'Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından desteklenen ve Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı'nın (UNIDO) yürütücüsü olduğu "Türkiye Ekonomisinin Yeşil Büyüme Yolunda Kalkınmasını Desteklemek Amacıyla Biyokütle Kullanımı" hibe ve destek programı kapsamında iştirakimiz Biyomek Elektrik Enerjisi Üretimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. 06.05.2021 tarihi itibariyle hibe ve destek almaya hak kazanmıştır.

Proje ile tarımsal sanayi sektöründe modern biyoenerji teknolojilerinin ve enerji verimliliği önlemlerinin gösterilmesi, alt sektörler arası dönüşümün sağlanmasına yönelik politika ve çevre programları düzenlemek ve kapasite geliştirilmesi ve bilinç artışının sağlanmasına yönelik iş paketleri ile kullanılmayan tarımsal atıklar ve artıkların biyoenerji dönüşümünün sağlanarak ekonomiye kazandırılması amaçlanmaktadır.'
 

Biyokütle enerji ne demek?


Enerji Ekonomisi


Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum