Tink öğrencileri ile buluşacak: UNESCO’NUN İLK KADIN...

Tink öğrencileri ile buluşacak: UNESCO'NUN İLK KADIN DİREKTÖRÜ TÜRKİYE'YE GELİYOR

05 Mart 2020 - 16:00

Türkiye’nin odağı insan olan, ilk ve tek teknoloji koleji “Teknoloji ve İnsan Kolejleri, Tink” gençlerimizi alanında öncü liderlerle tanıştırmaya devam ediyor. Dünya Kadınlar Günü kapsamında UNESCO eski Genel Direktörü İrina Bokova ve Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir Tink öğrencileri ile buluşacak.
Türkiye’nin odağı insan olan, ilk ve tek teknoloji koleji “Teknoloji ve İnsan Kolejleri” gençlerimizi alanında öncü liderlerle tanıştırmaya devam ediyor. 6 Mart 2020, Cuma günü Tink, öğrencileri çok değerli iki kadın liderle bir araya gelecekler.
Tink Dünya Kadınlar Günü Paneli hakkında Tink Kurucusu Zeynep Dereli “Kadınlar Günü, her yıl 8 Martta dünyanın dört bir yanında kutlanıyor. Türkiye’de kadınların eğitim, çalışma hayatı ve siyasette karar alma süreçlerine eşit katılımlarının sağlanması için önce eğitimde önemli değişiklikler yapılması gerekiyor. Ülkemizde kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, hükümetlerin, sivil toplum örgütlerinin, akademik çevrelerin ve ilgili tüm toplum kesimlerinin kesintisiz çabaları ile mümkün olabilecektir. Kadın-erkek eşitliğinin sağlanması için, var olan toplumsal yapıların ve ilişki sistemlerinin önemli dönüşümler geçirmesi gereği ortadadır. Eğitimci bir kadın olarak bu önemli günde dünyada öncü iki kadın lideri okulumuzda ağırlıyor olmaktan şeref duyuyorum. Umarım kadınlarımızın önce eğitimde sonra da çalışma hayatı ve siyasette eşit şartlara sahip olmaları konusunda rehberlik yapabiliriz."dedi.

Tink hakkında: Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri, insanın merkezde olduğu ve dijital çağa hazır gençlerin yetiştirildiği MEB Anadolu ortaokulu ve lisesi müfredatını uygulayan, özel K-12 eğitim öğretim kurumudur. Tink, her öğrencisini çok iyi seviyede “teknoloji okuryazarı” olarak donatmak, öğrencilerinin bu amaçla hedefledikleri en iyi üniversiteye girebilmelerini sağlamak misyonu ile kurulmuştur. Bu anlamda, tüm Tink öğrencileri, teknolojiyi çok iyi anlayan, kullanan ve anlatabilen yetkinlikler çerçevesinde yetiştirilerek gerekli yetkinliğe sahip olurlar. Kişiye özel, yapay zeka kullanarak ters yüz eğitim veren Tink, tüm öğrencilerini kendi yetkinliklerine uyumlu bir şekilde üniversiteye hazırlar. Global değişimin ortasında çok önemli bir rol oynamaya aday Tink Jenerasyonunun temel özellikleri teknoloji okur yazarlığı, inovasyon kültürü ve çok kuvvetli networkleridir.

Enerji Ekonomisi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖSYM: Bugün başvuru için son gün
ÖSYM: Bugün başvuru için son gün
YAYINLANDI: Konu ‘’Elektrik’
YAYINLANDI: Konu ‘’Elektrik’