Schneider Electric 'Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi Servisler Genel Müdür Yardımcısı Oldu!


Schneider Electric 'Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi Servisler Genel Müdür Yardımcısı Oldu!

- Schneider Electric, Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi Servisler Genel Müdür Yardımcılığı görevine Mahmut Dede atandı.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi Servisler Genel Müdür Yardımcısı olarak Mahmut Dede’nin atandığını duyurdu. Mahmut Dede, yeni görevine atanmadan önce Schneider Electric MEA (Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi Satış Operasyonları Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Kariyerine 2008 yılında başlayan ve 2011 yılında Schneider Electric’e katılan Dede, enerji verimliliği, güç çözümleri, pano üreticileri kanal yönetimi gibi alanlarda görevler üstlendi, Nisan 2017’de Schneider Electric Türkiye Bayi Kanalı ve Ticari Politikalar Müdürü olarak başarılı çalışmalara imza attı.

Dede, İstanbul Erkek Lisesi’ndeki eğitiminin ardından 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2009 yılında Zürih ETH Üniversitesi’nde Yönetim, Teknoloji ve Ekonomi programını tamamlamıştır.

Enerji Ekonomisi