Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na katkı sağlayan...

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na katkı sağlayan çalışanlar başvurabilir!

19 Şubat 2020 - 10:22

-UN Global Compact, dünya genelinde her yıl insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanında 10 İlke’ye uyarak Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına (SKA) ulaşmak için katkı sunan “SKA Öncüleri”ni (SDG Pioneers) belirliyor.

AYRINTILAR

UN Global Compact, dünya genelinde her yıl insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanında 10 İlke’ye uyarak Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına (SKA) ulaşmak için katkı sunan “SKA Öncüleri”ni (SDG Pioneers) belirliyor. Global Compact Türkiye, şirketlerinde hayata geçirdikleri yenilikçi uygulamalarla küresel sorunlarının çözümüne Türkiye’den katkı sunarak dönüşüme öncülük eden 2020 Türkiye SKA Öncüsü’nü belirleyecek.

Global Compact Türkiye, şirketlerinde hayata geçirdikleri örnek uygulamalarla Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na katkı sağlayan çalışanların başvurabileceği SKA Öncüleri programını duyurdu. 2020 Türkiye SKA Öncüsü, 5 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek özel bir etkinlikle ilan edilecek. Seçilecek Global Compact Türkiye SKA Öncüsü, daha sonra 2020 Eylül ayında New York’ta yapılacak BM Genel Kurulu’nda Global SKA Öncüleri’nden biri olmak için yarışacak.

Program, UN Global Compact üyesi her kademeden çalışanların başvurusuna açık olacak. Çalışanlar, 15 Nisan’a kadar kendi projeleriyle başvuru yapabilecek ya da UN Global Compact üyesi bir başka şirket çalışanını aday gösterebilecek. Başvurular için son tarih ise 15 Nisan 2020 olarak açıklandı.

Başvurular değerlendirilirken; UN Global Compact’in 10 İlke’sine yapılan katkı, inovatif ve küresele ölçeklenebilir ürün, hizmet veya iş modeli barındırma, şirketin sürdürülebilir iş sonuçlarına katkı sunma, UN Global Compact veya Global Compact Türkiye ile iş birliği seviyesi ve bu iş birliğinin etkisi gibi kriterler göz önünde bulundurulacak.

BİLGİ: Program hakkında daha detaylı bilgi ve başvurular için: www.globalcompacttürkiye.org

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAYINLANDI: Konu 'Elektrik Tarifeleri'
YAYINLANDI: Konu 'Elektrik Tarifeleri'
Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli trenin...
Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli trenin...