Schneider Electric: Yeni Nesil Hastane Projesi Çözüm Ortağı oldu

Schneider Electric: Yeni Nesil Hastane Projesi Çözüm Ortağı oldu
06 Ağustos 2020 - 11:19

Enerji Ekonomisi - Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Türkiye’de dijital hastane konseptinin öncülerinden Liv Hospital Gaziantep’in çözüm ortaklığını üstleniyor.

Çevreye duyarlılığın, enerji verimliliğinin ve hasta güvenliği ve memnuniyetinin en üst düzeyde öncelik olarak belirlendiği projede, Schneider Electric’in Ecostruxure mimarisi ve yenilikçi çözümleri tercih ediliyor. Böylece Nesnelerin İnterneti ve bulut tabanlı geleceğin otomasyon çözümlerinden yararlanılarak bölgesel bir ilk yaratılıyor. Schneider Electric ayrıca EcoXpert ve EcoStruxure Power gibi çözümleriyle tasarımdan uygulamaya her adımda projeye katkı sağlıyor.

Müşteri odaklı yaklaşımıyla şirket, otomasyon başta olmak üzere alçak gerilim, orta gerilim, yapısal kablolama, anahtar priz gibi ürün gruplarında projeye özel çözümler yaratmaya odaklanıyor. Liv Hospital Gaziantep’te yeni nesil Power Monitoring Expert ve Power Scada Operations yazılımlarına ek olarak Ecostruxure mimarisinin en üst katmanında bulunan Power Advisor yazılımı da kullanılıyor. Bulut tabanlı bu yazılım, enerji kalitesi ve verimliliği ile ilgili aksiyonları önleyici bakım bildirim ve raporlamaları sunuyor. Tüm bu çözümler sayesinde projede %30’a varan enerji tasarrufu ve %20’nin üzerinde operasyonel maliyet tasarrufuna ulaşılması hedefleniyor.

Böylece Schneider Electric çözümleriyle yaratılan uçtan uca dijital bir sistem projenin belkemiğinde yer alıyor. Bu da hastanenin sürdürülebilir, güvenilir, verimli ve güvenli bir hizmet sunmasını garanti altına alıyor. Ayrıca şirket, bu yenilikçi çözümleriyle sağlanacak enerji ve operasyonel verimlilik ile yatırım maliyetinin 2 yıl içerisinde geri dönüşünü sağlamayı taahhüt ediyor.