Reklam

Schneider Electric - Global Güvenlik Laboratuvarı CREST sızma testi akreditasyonu aldı!

Schneider Electric - Global Güvenlik Laboratuvarı CREST sızma testi akreditasyonu aldı!
09 Haziran 2021 - 10:20

Enerji yönetimi ve otomasyonunun dijital dönüşümünde lider konumda bulunan Schneider Electric, sızma testleri alanında gıpta edilen CREST akreditasyonunu alan ilk büyük endüstriyel kontrol ve enerji yönetim ürün ve sistemleri satıcısı oldu.

  • Şirket sektör ödülü alan ilk büyük Endüstriyel Kontrol Sistemi (ICS) ve enerji yönetimi satıcısı oldu.
  • Ürün ve sistem güvenliği ile esnekliğini geliştirme taahhüdü tasdik ediliyor 
  • Global ekipler ve prosesler geçerli kılındı.

 

Enerji yönetimi ve otomasyonunun dijital dönüşümünde lider konumda bulunan Schneider Electric, sızma testleri alanında gıpta edilen CREST akreditasyonunu alan ilk büyük endüstriyel kontrol ve enerji yönetim ürün ve sistemleri satıcısı oldu. 

Teknik siber güvenlik sektörünü temsil eden uluslararası bir kar amacı gütmeyen akreditasyon ve sertifikasyon kuruluşu olan CREST, Schneider Electric'in iş prosesleri, veri güvenliği ve sızma testi metodolojilerine dair sıkı bir değerlendirmenin ardından Schneider Electric'in ürün güvenliği ekiplerinin şirket ürünleri ve sistemlerinin esneklik ve güvenliğini test etme konusundaki beceri ve yetkinliğini onayladı. Bu sertifika Schneider Electric’in proses ve yeteneklerinin gücünü garanti etmekte olup şirketin ürün sızma testleri konusunda uzmanlaşan Global Güvenlik Laboratuvarları için geçerlidir. 

 

Dijital ekosistemin güvenliğini sağlamak

Schneider Electric Ürün Güvenliği Müdürü Klaus Jaeckle şöyle konuştu: “Schneider Electric dijital ekosistem çapında güveni koruyan güvenli ürün ve sistemler üretme konusunda sarsılmaz bir kararlılığa sahiptirCREST akreditasyonu müşterilerimizin yeni tehditlerle ve tehdit vektörleriyle başa çıkmasına daha fazla yardımcı olmak için tekliflerimizi sürekli güçlendirme ve uygulamalarımızı geliştirme yaklaşımımıza dair bir göstergedir. Yürürlükteki ISA/IEC 62443-4-1 siber güvenlik standardına uygun olduğu tasdik edilmiş bir tasarımdan güvenli geliştirme yaşam döngüsü prosesi izliyoruz. Sızma testi bu prosesin zorunlu ve önemli bir parçasıdır ve siber güvenliğin ürün geliştirmenin her aşamasında göz önünde bulundurulmasını sağlar. Proseslerimizi, ürünlerimizi ve çalışanlarımızı güçlendirmeye devam ederek, müşterilerimizin ihtiyaçları ve tehditleri değişirken bile onlara daha güvenli bir ortama giden bir yol sunuyoruz.”

CREST; sektör ve hükümetlerle iş birliği yaparak siber güvenlik şirketleri ve işgüçlerinin kabiliyetlerini ölçmeye yönelik anlamlı bir çerçeve oluşturmuştur. Bu yaklaşım kaliteli teknik siber güvenlik ürün ve hizmetleri sunabilen kabiliyetli tedarikçilerin tespit edilmesi konusunda hükümetler, düzenleyiciler ve alıcılara destek sağlamaktadır.

CREST başkanı Ian Glover, “Akredite bir CREST Üyesi olan Schneider Electric’e hoş geldiniz demekten memnuniyet duyuyorumCREST akreditasyonu Schneider Electric ürün ve sistem sızdırma testinin zorlu bir değerlendirme sürecinden geçtiğini ve sınıfının en iyisi veri işleme prosesleri, kalite güvence politikaları ve teknik metodolojilerle desteklendiğini gösteriyor. Bu akreditasyon Schneider Electric’in global müşteri ve ortakları için ek bir güven katmanıdır ve şirketin günümüzün en acil siber güvenlik sorunlarını çözmeye yardımcı olma taahhüdünü onaylar.”

CREST; güvenlik açığı değerlendirmesi, sızma testi, siber olay yanıtı, tehdit istihbaratı hizmetleri ve Güvenlik Operasyonları Merkezi hizmetleri sunan kuruluş ve bireylere yönelik uluslararası kabul gören akreditasyon sağlar.

Enerji Ekonomisi

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum