Schneider Electric: Fortune’un Dünyanın En Beğenilen Şirketleri...

Schneider Electric: Fortune'un Dünyanın En Beğenilen Şirketleri listesinde...

18 Şubat 2020 - 16:05 - Güncelleme: 18 Şubat 2020 - 16:39

Schneider Electric, Fortune tarafından yayınlanan 2020 listesine göre Dünyanın En Beğenilen Şirketleri arasında yer aldı. Şirket bu yıl elektronik sektöründe 2019'a göre 1 sıra yükselerek dördüncü sırayı aldı. Bu başarı şirketin sektörde her açıdan başarılı olduğunu kanıtlamakta, sürdürülebilirliğe ve herkesin katılımına odaklanarak inovasyon yönündeki çalışmalarını yansıtmaktadır.

Fortune'un yıllık Dünyanın En Beğenilen Şirketler Listesi'ndeki sıralama, sektörlerinde en yüksek gelir elde eden ABD ve Fortune 500 şirketleri arasında yapılan anketlere dayanır. 52 sektörde en iyi performans gösteren şirketleri belirlemek için bu sektörlerden 3.770 yönetici, direktör ve analizciden şirketleri şu dokuz kriter üzerinden değerlendirmeleri istendi: yenilikçilik, insan yönetimi, kurumsal varlıkların kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, finansal sağlamlık, uzun vadeli yatırım değeri, ürün ve hizmet kalitesi ve küresel rekabet gücü. Schneider Electric sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi ve ürün ve hizmet kalitesi alanlarında da yüksek puan alarak elektronik sektöründe her bir kategoride 3. sırada yer aldı.

Schneider Electric İnsan Kaynakları Direktörü Olivier Blum: Schneider Electric olarak inovasyonun gezegenimiz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğuna, her yerde herkes için eşit fırsatlar yarattığına ve insanların enerjiden maksimum şekilde faydalanmasını mümkün kıldığına inanıyoruz. Sektörümüzde lider olarak tanınmak inovasyon, sürdürülebilirlik ve hepimizi motive eden ortak ve anlamlı hedefler konusundaki kararlılığımızın bir yansımasıdır. Hepimiz için hayat, ilerleme ve sürdürülebilirlik sağlayan enerji verimliliğini sağlamaya devam edeceğiz.

Enerji Ekonomisi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Enerji Bakanı Dönmez: Tüm sektörlerde önceliğimiz istihdamın korunması ve kesintisiz enerji arzıdır
Enerji Bakanı Dönmez: Tüm sektörlerde önceliğimiz istihdamın...
GAZDAŞ: Trakya bölgesindeki müşterilerine...
GAZDAŞ: Trakya bölgesindeki müşterilerine...