ÖNEMLİ: Türkiye Bankalar Birliği düzenliyor

ÖNEMLİ: Türkiye Bankalar Birliği düzenliyor
16 Temmuz 2020 - 12:35

-TBB, 'Girişimcilik Eğitim Programı' düzenliyor.

AYRINTILAR

Enerji Ekonomisi - Birliğimizin finansal okuryazarlık eğitim faaliyetleri kapsamında; ekonomik gelişmenin temel dinamiğini oluşturan ve gelişen ekonomiler için stratejik bir öneme sahip olan girişimcilik kavramı ve unsurları hakkında bilgi vermek amacıyla, eğitim videolarından ve kaynak rehberlerden oluşan bir “Girişimcilik Eğitim Programı” hazırlanmıştır. 

Program kapsamında; bir iş fikrini girişime dönüştürme aşamasından başlayarak; iş planı hazırlama ve iş modeli belirleme, devlet kurumları ve bankalar tarafından sağlanan alternatif finansman kaynakları ve bu kapsamda ülkemizde girişimcilere sunulan teşvik ve destek programları gibi birçok başlıkta bilgi yer almaktadır.

Yenilikçi fikirlere sahip; kendi işini kurmak isteyen başta üniversite öğrencileri ve bu alanda ilgisi olan herkese yol göstermek amacıyla hazırlanan girişimcilik eğitim videoları ile kaynak rehberlere foy.tbb.org.tr adresli Türkiye Bankalar Birliği Finansal Okuryazarlık Portalı’ndan ücretsiz olarak ulaşılabilmektedir. Yararlı olmasını dileriz.