Mitsubishi Electric: Klimalar...

Mitsubishi Electric: Klimalar...
13 Mart 2020 - 00:38

 
 

Enerji Ekonomisi - İleri teknolojisiyle “Evden Uzaya” kadar çok geniş bir alanda toplumların yaşam kalitesini artırmak için ürün ve çözümler geliştiren Mitsubishi Electric, yüz yıla yakın süredir hava teknolojileri, aerodinamik konusunda öncü bir profesyonel. Bugün konutlar, ticari alanlar ve sanayi tesisleri için ürettiği klima sistemleriyle dünyanın lider firmalarından biri olan Mitsubishi Electric’in teknoloji, tasarım ve üretimde mükemmelliğe işaret eden Mitsubishi Electric Quality anlayışıyla ürettiği ürünleri; uzun yıllar boyunca sorunsuz çalışıyor, deneyimleyenler en iyi seçim olduğunu teyit ediyor. Derin ve köklü teknolojik altyapısının yansıması olan yüksek performanslı klimalarıyla dikkat çeken Mitsubishi Electric, iklimlendirme sektöründe referans bir marka olmuş durumda.

1968’de dünyanın ilk çapraz akışlı ...

Teknolojik mirasını “Evden Uzaya” birçok farklı faaliyet alanından elde eden Mitsubishi Electric, 1968’de dünyanın ilk çapraz akışlı fan kullanan duvar tipi kliması Kirigamine modelini piyasaya sundu. 1970 yılında ise İkinci Dünya Savaşı döneminde keşfedilen, giriş ve egzoz hava kaynaklarını tamamen ayırarak iç ortama yalnızca temiz havanın girmesini ve nem dengelenmesini sağlayan membran kâğıt teknolojisini ısı geri kazanımlı Lossnay havalandırma cihazları olarak ticarileştirdi. Şirketin başarısı, aldığı onlarca ödül ve piyasaya sürdüğü üstün teknolojili çevre dostu klimalarla katlanarak arttı.

Mitsubishi Electric Quality anlayışıyla klimalarını en zorlu testlerden geçiriyor

Gücünü daha iyisi için değişimi hedefleyen global vizyonundan alan Mitsubishi Electric, dünya genelindeki tüm faaliyetlerini prensip edindiği ilkelerine bağlı kalarak yönetiyor. Bu ilkeler paralelinde konfor, verim ve dayanıklılığın en yüksek standardını ifade eden Mitsubishi Electric Quality (MEQ – Mitsubishi Electric Kalitesi) anlayışı ise markanın teknolojide, tasarımda ve üretimdeki mükemmelliğine işaret ediyor.

 

Global kalite anlayışı çerçevesinde en iyiyi sunmak için klima sistemlerini en zorlu koşulları gelişmiş laboratuvarlarında örnekleyerek testlerden geçiren Mitsubishi Electric, dayanıklılığı garanti etmek için parçaların üretimini en hassas proseslerle kontrol ediyor. “Evden Uzaya” olan yolculuğun bir parçası olan endüstriyel tesislerdeki robotik yenilikler, iletişim hızı, otomasyon ve bilgisayarlı kontrol uygulamaları bu hassas üretimin temelini oluşturuyor. Markanın öncülerinden olduğu Endüstri 4.0 seviyesindeki üretim tesislerinin, derin ve köklü teknolojik altyapısının bir yansıması olarak Mitsubishi Electric; klimalarının, sorunsuz ve uzun yıllar boyunca en iyi şekilde çalışarak kullanıcılarına eşsiz bir rahatlık ve konfor sunmasını sağlıyor.

Dünyanın lider klima markalarından Mitsubishi Electric, geniş bir ürün gamı ile hizmet veriyor

Mitsubishi Electric konutlar, ticari alanlar ve sanayi tesisleri için ürettiği klima sistemleriyle dünyanın lider firmalarından biri olarak kabul ediliyor. Farklı iklim koşulları, farklı büyüklükteki uygulamalar yani faklı uzmanlık çözümleri için üstün performans gösteren profesyonel sistemleri tasarlıyor. Yatırım ve gelişimlerini bu çerçevede değerlendirerek Türkiye ve Avrupa pazarında klima ve soğutma sistemleri segmentini daha da büyütmeyi hedefleyen Mitsubishi Electric Corporation, 2015 yılında Climaveneta S.p.A. ve RC Group S.p.A. markalarını satın aldı. 2019 yılında Türk iklimlendirme sektörüne yönelik ürün gamını genişletmek amacıyla önemli bir hamle yapan Mitsubishi Electric Türkiye ise Mitsubishi Electric Hydronics & IT Cooling Systems S.p.A. için satış ve satış sonrası hizmetlerini de sunmaya başladı.

Segmentindeki en kompakt hacme sahip ödüllü klimalar

Mitsubishi Electric’in iklimlendirme sektöründeki köklü deneyimini tüketici beklentileriyle bir araya getirerek tasarladığı EnviroME serisi klimalar, segmentindeki en kompakt hacme sahip iç ünitesiyle farklılaşıyor. Klimanın mekânın dekorasyonuyla bütünleşmesini sağlayan ince ve küçük iç ünitesiyle minimal bir tasarıma sahip olan EnviroME klimalar, Red Dot ve Good Design 2018 tasarım ödüllerinin de sahibi oldu. Aynı görsel tasarım alt yapısına sahip Türkiye’nin en geniş kapasite yelpazesine sahip seri, her mekanda aynı konsept tasarımın uygulanabilmesini destekliyor. Seri, daha küçük ve daha az elektrik tüketen klimalar üretilmesine imkân sağlayarak küresel ısınma ile mücadeleye katkıda bulunan yeni nesil R32 soğutucu akışkan kullanılarak üretiliyor.

Mekândaki kişilerin klima kullanım alışkanlıklarını analiz eden 3 boyutlu sensörler

Mitsubishi Electric imzalı Legendera klimaların 3 boyutlu sensör sistemleri, bugün uzay teknolojisinde kullanılan termal görüntüleme sistemlerine ulaşan yolda sadece küçük bir adım. Ancak klima sektörü için lider bir teknoloji niteliğindeki bu sistem termal yüklerin oluşturduğu elektrikle çalışıyor. Bu sensörlerden sekiz adet kullanarak ortam 752 farklı hücrede inceleniyor. İnsanları da ayırt ederek vücut sıcaklığına göre analiz yapabiliyor ve mekân içinde yoğun olarak zaman geçirdikleri yerleri tespit ediyor. Belirli bir zaman diliminden sonra kendisini güncelleyen yapay zekâsı sayesinde dinamik takip ve fonksiyonellik sunan Legendera klimalar, yapay zekâ tarafından değerlendirilen veriler ışığında iklimlendirilen havanın, öncelikle ve yoğun olarak mekân içinde kişilerin daha fazla zaman geçirdiği alanlara yönlendirilmesini sağlıyor. Bu sayede kişisel konfor ve yüksek enerji tasarrufu otomatikleşerek memnuniyet garanti ediliyor.

 
 


Bu haber 405 defa okunmuştur.