Her mekanda yerden ısıtma mümkün: İŞBİRLİĞİ YAPTILAR

Her mekanda yerden ısıtma mümkün: İŞBİRLİĞİ YAPTILAR

12 Mart 2020 - 12:21 - Güncelleme: 12 Mart 2020 - 12:30

 
 

Enerji Ekonomisi - Yapı teknolojileri alanında faaliyet gösteren REHAU, ARDEX markasıyla önemli bir işbirliğine imza attı. Yerden ısıtmalı zeminler için son teknolojileri sunan ARDEX - REHAU işbirliğiyle her mekanda yerden ısıtma gerçekleştirilebilecek.

ARDEX’in gelişmiş zemin ürünleri ve REHAU’nun kolay uygulanan yerden ısıtma sistemleri hızlı ve güvenli yenileme çözümleri sunuyor. Rautherm Speed Plus Renova sistemi ARDEX zemin ürünleri ile birlikte kullanılarak her mekanda yerden ısıtmayı mümkün hale getiriyor. Yenileme projelerinde yerleri kırıp dökmeden, evdeki tadilat masrafını ve inşaat atığını en aza indirerek hızlı, pratik ve etkin bir çözüm sunduklarını dile getiren REHAU Yapı Tekniği Bölümü Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Satış Direktörü H. Arda Özer, kablosuz oda termostatları ile dileyen kullanıcılara cep telefonundan kontrol edilebilir sıcaklık sayesinde maksimum yakıt tasarrufu da sağladıklarını belirtti. Sistemin, yükseklik kotu sıkıntısı yaşayan projeler için de alternatif bir çözüm oluşturduğunu ifade eden Özer, bu sayede her mekanda yerden ısıtmanın uygulanabilir hale geldiğini açıkladı.

 

Rautherm Speed Plus Renova sistemi, ARDEX zemin ürünleri ile birlikte kullanılarak komple yerden ısıtma için sadece 16 milimetre gibi çok düşük bir kalınlıkta çözüm sunuyor. Sistem, sağlam ve çatlaksız bir zemine yapıştırılmış delikli tasarımda olan özel şilte üzerine uygu­lanıyor. Uygulamadan kısa bir süre sonra zemin üzerinde yürümek ise mümkün hale geliyor. Uygulamadaki ARDEX K 22 TF ve ARDEX K 60 kendinden yayılan yüksek mukavemetli ince şap ürünleri ise düşük emisyonlu olduğu için çevre dostu olma özelliği taşıyor.

 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EPDK Kurul Kararı: Dengeleme...
EPDK Kurul Kararı: Dengeleme...
Tüpraş destek verdi!
Tüpraş destek verdi!