Hale Akalın Akın ’Schneider Electric Türkiye - Orta Asya ve...

Hale Akalın Akın 'Schneider Electric Türkiye - Orta Asya ve Pakistan...'

06 Mayıs 2020 - 17:41 - Güncelleme: 06 Mayıs 2020 - 17:48

Hale Akalın Akın, Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Müşteri Memnuniyeti ve Kalite & Müşteri Destek Merkezi Lideri Oldu.

AYRINTILAR

Enerji Ekonomisi - Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Müşteri Memnuniyeti ve Kalite & Müşteri Destek Merkezi Liderliği görevine Hale Akalın Akın getirildi.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Müşteri Memnuniyeti ve Kalite & Müşteri Destek Merkezi Liderliği görevine Hale Akalın Akın’ın getirildiğini duyurdu.

Kariyerine 1997 yılında Turkcell’de başlayan Akın, müşteri ilişkileri ve çağrı merkezi yönetimi alanında güçlü bir deneyime sahip. 2010-2014 yılları arasında ING Emeklilik şirketinde çağrı merkezi-alternatif kanallar ve müşteri deneyimi ve pazarlama istihbaratı bölümlerine liderlik eden Akın, 2015 yılında Schneider Electric ailesine katıldı. Yeni görevine atanana dek Türkiye Müşteri Destek Merkezi Müdürü olarak görev alan Akın, şirketin dijital araçlarla verimliliğini artırmasında ve müşteri memnuniyetinde istikrarlı yükseliş yakalamasında rol aldı.

Akın, TED Zonguldak Lisesi’ndeki eğitiminin ardından 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TABGİS: Akaryakıt indirimi dağıtıcıların kendi paylarından karşılanmalı
TABGİS: Akaryakıt indirimi dağıtıcıların kendi paylarından...
ÜFE aylık yüzde 1,54 oranında arttı!
ÜFE aylık yüzde 1,54 oranında arttı!