Sosyal medya başarısı.....


Sosyal medya başarısı.....

Enerji Ekonomisi - Petrol Ofisi’nin, özel günlerde ‘Gelişime Katkıda Bulunan İLK’ler’ başlığı altında yayınladığı videolar, sosyal medyada büyük ilgi çekiyor. 2018 yılı Ekim ayından bu yana Petrol Ofisi’nin sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan 13 video, toplamda ulaştığı 100 milyona yakın gösterim, 25 milyondan fazla izlenme ve 1.5 milyona yaklaşan kullanıcı etkileşimi ile oldukça dikkat çekici bir başarıya imza attı.

 
Toplumun büyük kesimi tarafından bilinmeyen veya unutulmuş insanların ve olayların hikâyeleştirildiği videolar arasında en çok izlenen ise 18 Mart 2019’da paylaşılan video oldu. Çanakkale Savaşı sırasında bir doktorun dramatik kahramanlığını yansıtan bu videoyu ise izlenme sıralamasında 19 Mayıs ve 29 Ekim videoları takip etti. Gelişime ilham veren, motivasyon kaynağı olan öykülerin yer aldığı videolar arasında en çok etkileşimi alan ise Cumhuriyet Bayramı videoları oldu.


Türkiye akaryakıt ile madeni yağ sektörlerinin lideri Petrol Ofisi, iletişimde dijital platformları da en etkin ve etkili şekilde kullanıyor. Petrol Ofisi’nin özel ve önemli günlerde ‘Gelişime Katkıda Bulunan İLK’ler’ başlıklı videoları da, ulaştığı rakamlar ile bu başarının en önemli örneklerinden birini oluşturuyor. Petrol Ofisi, Ekim 2018 itibari ile hayata geçirdiği proje kapsamında sosyal medya hesaplarından, Cumhuriyet Bayramı, Atatürk’ü Anma Günü, Öğretmenler Günü, Dünya Kadınlar Günü, Çanakkale Zaferi, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Anneler Günü, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Babalar Günü, Zafer Bayramı gibi özel ve önemli günlerde toplam 13 video yayınladı.

 
Şair, yazar, gazeteci, araştırmacı Sunay Akın ile sosyal medya ajansı Promoqube imzalarını taşıyan Petrol Ofisi’nin ‘Gelişime Katkıda Bulunan İLK’ler’ videolarında, yayınlanacaklara özel gün ile ilintili olarak toplumun büyük kesimi tarafından bilinmeyen veya unutulmuş insanlar ve olayların illüstrasyonlarla, çizimlerle desteklenmiş hikâyeler yer alıyor. Kimi zaman hüzünlendiren, kimi zaman keyifle izlenen hikâyelerle kalplere dokunan bu videolar, yayınlandığı Petrol Ofisi’nin YouTube, Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarında da büyük ilgi topluyor. Bu kapsamda 2018 yılı Ekim ayından bu yana Petrol Ofisi’nin sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı 13 video, toplamda ulaştığı 100 milyona yakın gösterim, 25 milyondan fazla izlenme ve 1.5 milyona yaklaşan kullanıcı etkileşimi ile de büyük bir başarıya imza attı.


Türkiye’nin Ofisi’nden, ‘Gelişime Katkıda Bulunan İLK’ler’
Türkiye’nin en köklü ve güçlü markalarından biri olarak Petrol Ofisi’nin, bugüne kadar hep gelişime odaklandığına, öncülük yaptığına vurgu yapan Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç, şöyle konuştu. “Petrol Ofisi, bu topraklarda doğmuş çok önemli bir değer olarak, Türkiye’nin Ofisi olarak, kurulduğu ilk günden bu yana ülkemizin gelişimine katkı sağlamayı ilke edinmiştir. Bu yaklaşımını, salt sektörüne ya da ticarete değil topluma hizmetine de yansıttı. Petrol Ofisi, Türkiye’nin gelişimine her alanda katkıda bulunmak için 79 yıldır durmadan çalışıyor. Dolayısıyla bu yaklaşımımız, özel günler için planladığımız projemizi de şekillendirdi ve Petrol Ofisi’nin gelişime katkısı ve öncülüğü ile de örtüşen ‘Gelişime Katkıda Bulunan İLK’ler’ çatısını oluşturduk. Bazıları Sunay Akın, bazıları da Promoqube imzası taşıyan bu çalışmalarımız, gerçekten de büyük ilgi ve takdir görüyor.