Enerji Bakanlığı yeni duyuru yaptı!

Enerji Bakanlığı yeni duyuru yaptı!

25 Mart 2020 - 10:54 

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Bakanlığı yeni duyurus yaptı. Enerji Bakanlığı'nın '2020 Yılı Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) Başvuruları Alınmaya Başlanm...' başlIklı duyuru ilanlarının ayrıntılarına aşağıdaki linkten ulşabilirsiniz (Link, haberin sonundadır).

DUYURU ŞÖYLE: Endüstriyel işletmelerin Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketlerine hazırlattıkları verimlilik artırıcı proje (VAP) başvuruları 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecektir.

Başvurular, posta yoluyla “Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No:2 06520 Çankaya/Ankara” adresine yapılacak ve ayrıca vapdestek@evced.gov.tr elektronik posta adresine gönderilecektir.

Verimlilik artırıcı proje desteklerinden yararlanmak isteyen endüstriyel işletmelerin aşağıdaki şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan başvurular değerlendirmeye alınmaz.

a) Başvuru tarihi itibarıyla, Bakanlık veri tabanına kayıtlı olması,
b) Enerji yöneticisi sertifikasına sahip birisini enerji yöneticisi olarak görevlendirmesi,
c) Son üç yıla ait yıllık toplam enerji tüketimlerinin ortalamasının beşyüz TEP ve üzeri olması ve bu bilgilerin Bakanlık veri tabanına girilmesi,
ç) Belgelendirmeye esas olan yürürlükteki TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Standardına göre Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite olmuş veya Türk Akreditasyon Kurumu tarafından kabul edilen kurumlarca akredite olmuş uygunluk değerlendirme kuruluşlarınca verilmiş belgeye sahip olunması veya belgelendirme başvurusu yapıldığına dair başvuru yapılan kurum veya kuruluş tarafından düzenlenmiş belge sunulması. 

VAP destek başvuruları için “EK-1 Verimlilik Artırıcı Proje Başvuru Formu” ile “EK-2 Proje Bileşenleri Özet Tablosu” doldurulacaktır. Sanayi sektör sınıflamaları için “EK-10 İmalat Sanayi Sektör Sınıflamaları” kullanılacak ve “EK-6 Verimlilik Artırıcı Proje Desteklerine İlişkin Taahhütname” imzalanarak başvuru dosyasının eki olarak sunulacaktır. 

Enerji Verimliliği Destekleri Hakkında Usul Esaslar ve Esaslar
EK-1 Verimlilik Artırıcı Proje Başvuru Formu
EK-2 Proje Bileşenleri Özet Tablosu
EK-6 Verimlilik Artırıcı Proje Desteklerine İlişkin Taahhütname
EK-10 İmalat Sanayi Sektör Sınıflamaları  

'2020 Yılı Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) Başvuruları Alınmaya Başlanm...'

2020 Yılı Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) Başvuruları Alınmaya Başlanm...


 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAYINLANDI: Konu 'Elektrik Tarifeleri'
YAYINLANDI: Konu 'Elektrik Tarifeleri'
Akkuyu Nükleer: Birinci güç ünitesi reaktör binasının iç koruma kaplamasının ikinci katının montajı tamamlandı!
Akkuyu Nükleer: Birinci güç ünitesi reaktör binasının iç...