Elektronik ve Endüstriyel Ürünler iş alanı satışlarda...

Elektronik ve Endüstriyel Ürünler iş alanı satışlarda ''üretim durdurma' nedeniyle ciddi bir azalma...

22 Mayıs 2020 - 03:35 - Güncelleme: 22 Mayıs 2020 - 03:45

-Her bir iş alanlarında gerçekleşen organik satış değişimleri COVID-19 salgınından farklı ölçülerde etkilendi. Otomotiv ve Metal iş alanında satışlar, büyük ölçüde otomotiv sektöründeki üretim durdurma uygulamaları sebebiyle, geçen yılın aynı çeyreğindeki seviyeye kıyasla önemli ölçüde azalma gösterdi. Elektronik ve Endüstriyel Ürünler iş alanındaki satışlarda da, havacılık ve genel endüstri sektörlerindeki üretim durdurma uygulamaları sebebiyle ciddi bir azalma gerçekleşti. Zanaatkarlık, İnşaat ve Profesyonel iş alanında gerçekleşen genel düşüş ise kısmen inşaat sektörünün ortaya koyduğu sonuçlarla telafi edildi. Ambalajlama ve Tüketici Ürünleri iş alanı ise değişim göstermeyen bir organik satış performansı ortaya koydu.

AYRINTILAR

Enerji Ekonomisi - COVID-19 salgını sürecinde çalışanların sağlık ve güvenliğine odaklanmak...

Henkel ilk çeyrekte, zorlu bir piyasa ortamında güçlü bir satış performansı ortaya koydu. Yapıştırıcı Teknolojileri, büyük ölçüde otomotiv sektöründen gelen talebin kayda değer şekilde azalmasından etkilendi. Beauty Care satışları da bir yıllık dönemde azalma gösterdi. Kuaför salonlarının bir çok ülkede zorunlu olarak kapatılmış olmasından dolayı Profesyonel iş birimi önemli ölçüde zarara uğradı. Buna karşılık Markalı Tüketici Ürünleri alanındaki organik satış büyümesi geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla aynı seviyede gerçekleşti. Çamaşır deterjanları ve ev temizlik ürünlerine olan güçlü talep sayesinde ise Çamaşır ve Ev Bakım oldukça güçlü bir organik satış büyümesi ortaya koydu.

Henkel ilk çeyrek satış performansı!

-Grup genelindeki satışlar COVID-19 salgınından etkilendi: nominal satışlarda %-0,8 oranında, organik satışlarda ise %-0,9 oranında bir değişim gözlendi.

-Yapıştırıcı Teknolojileri’nde satışlar, endüstriyel iş ortamındaki keskin düşüş sebebiyle azalma gösterdi: nominal satışlarda %-4,3 oranında, organik satışlarda ise %-4,1 oranında bir değişim gerçekleşti.

-Beauty Care satışları, kuaför salonu aktivitelerinin azalmasının Profesyonel iş birimine etkisiyle düşüş gösterdi: nominal satışlarda %-2,6 oranında, organik satışlarda ise %-3,9 oranında bir azalma gerçekleşti.

-Çamaşır ve Ev Bakım ise satışlarda oldukça güçlü bir artış sergiledi: nominal satışlarda %5,3 oranında, organik satışlarda ise %5,5 oranında bir artış gözlendi.

-Farklılık gösteren bölgesel satış değişiklikleri: gelişmekte olan piyasalarda %2,2 oranında, gelişmiş piyasalarda ise %-2,8 oranında bir değişim gerçekleşti.

Henkel’in iş performansı 2020 mali yılı ilk çeyreğinde COVID-19 salgınından etkilendi

Henkel’in iş performansı 2020 mali yılının ilk çeyreğinde COVID-19 salgınından etkilendi. Grup genelinde satışlar nominal olarak yüzde -0,8 oranında azalarak 4,9 milyar Euro seviyesinde gerçekleşti. COVID-19 salgınının etkilerine karşın satışlar, organik olarak geçen yılın aynı çeyreğine ait seviyenin sadece hafif bir oranda altında, yüzde -0,9 oranında bir azalma göstererek gerçekleşti.

An itibariyle çok zorlu bir durumla karşı karşıyayız

Henkel CEO’su Carsten Knobel, “An itibariyle çok zorlu bir durumla karşı karşıyayız. COVID-19 salgını hayatın her alanında etkisini gösterdi ve aynı zamanda küresel ekonomiye ciddi bir darbe vurdu. Buna rağmen ilk çeyrekte güçlü bir satış performansı ortaya koyduk. Bu kriz döneminde çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı ve güvenliği önceliklerimizin başında geliyor. Bu sürecin ilk dönemlerinde kapsamlı nitelikte koruyucu önlemlerimizi uygulamaya aldık. Aynı zamanda, bu zorlu şartlara karşın faaliyetlerimizi sürdürmek ve müşterilerimize hizmet vermeye devam etmek için mümkün olan her şeyi gerçekleştirdik. Buna ek olarak, ürün bağışları ve finansal desteği içeren küresel bir dayanışma programını Page 2/7 hayata geçirdik. Son olarak ise, yeni stratejik çerçevemizin uygulanma sürecini ilk çeyrekte başlattık.” şeklinde konuştu.

Henkel ilk çeyrekte, zorlu bir piyasa ortamında güçlü bir satış performansı ortaya koydu. Yapıştırıcı Teknolojileri, büyük ölçüde otomotiv sektöründen gelen talebin kayda değer şekilde azalmasından etkilendi. Beauty Care satışları da bir yıllık dönemde azalma gösterdi. Kuaför salonlarının bir çok ülkede zorunlu olarak kapatılmış olmasından dolayı Profesyonel iş birimi önemli ölçüde zarara uğradı. Buna karşılık Markalı Tüketici Ürünleri alanındaki organik satış büyümesi geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla aynı seviyede gerçekleşti. Çamaşır deterjanları ve ev temizlik ürünlerine olan güçlü talep sayesinde ise Çamaşır ve Ev Bakım oldukça güçlü bir organik satış büyümesi ortaya koydu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Renault - Nissan - Mitsubishi ittifakı: Yeni iş modeline geçiyor
Renault - Nissan - Mitsubishi ittifakı: Yeni iş modeline geçiyor
Enerji Bakanı Dönmez: Allah'dan Rahmet Diliyorum
Enerji Bakanı Dönmez: Allah'dan Rahmet Diliyorum