DUYURU YAPTI: 2021 Yılı itibari ile üniversite öğrencilerinin staj başvurularının Staj Seferberliği Projesi hk.

DUYURU YAPTI: 2021 Yılı itibari ile üniversite öğrencilerinin staj başvurularının Staj Seferberliği Projesi hk.
18 Kasım 2020 - 21:36
-EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) '2021 Yılı itibari ile üniversite öğrencilerinin staj başvurularının Staj Seferberliği Projesi hk.' başlıklı duyuru yaptı. EPDK'nın konuyla ilgili bilgi paylaşımını aşağıda okuyabilirsiniz.

AYRINTILAR!

EPDK'nın ''2021 Yılı itibari ile üniversite öğrencilerinin staj başvurularının Staj Seferberliği Projesi hk.' duyurusu şöyla: 'Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programında Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı’nın sorumlu olduğu İstihdam ve Çalışma Hayatı başlığı altında yer alan 571.2 sayılı tedbirde; "Staj Seferberliği Projesi uygulama birliği sağlanarak yaygınlaştırılacaktır." denilmektedir. Bu nedenle 2021 Yılında tüm kamu kurumlarında üniversite öğrencilerine sağlanacak staj imkânlarının, Staj Seferberliği Projesi kapsamında Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından ücretsiz olarak kullanıma açılan Kariyer Kapısı Çevrimiçi Platformu üzerinden yürütüleceği belirtilmektedir.

 Uygulama birliğinin sağlanması için 25/12/2020 tarihine kadar; Merkez ve taşra teşkilatları da dâhil olmak üzere, 2021 Yılı itibari ile üniversite öğrencilerinin staj başvurularının Staj Seferberliği Projesi kapsamında Kariyer Kapısı üzerinden kabul edileceği belirtilmiştir. Konu ile ilgili açıklamalara https://www.cbiko.gov.tr/projeler/staj-seferberligi linkinden ulaşabilirsiniz.'

Enerji Ekonomisi