'Biliyor musunuz, Tüketiciler Enerji Hizmetlerinde en çok...'

'Biliyor musunuz, Tüketiciler Enerji Hizmetlerinde en çok...'
14 Mayıs 2020 - 11:27
Reklam

Biliyor musunuz, Tüketiciler Enerji Hizmetlerinde en çok hangi sektörden şikayetçi oldu? Enerji sektöründe Tüketicilerin şikayet sıralamasında, Elektrik Sektörü ilk sırada yer aldı.

HABERİN AYRINTILARI!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 2019 Yılı Kurum Faaliyet Raporu’nu yayınladı. Enerji sektörüyle ilgili (Petrol, Doğal Gaz, Elektrik, LPG) önemli bilgilerin yer aldığı raporda, Tüketici Memnuniyeti – Şikayetleri’ne de yer veriliyor.

ELEKTRİK İLK SIRADA

 

Yeni yayınlanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 2019 Yılı Kurum Faaliyet Raporu’nda yer alan bilgilere göre Tüketici Şikayetlerinde elektrik sektörü ilk sırada. Elektriği ikinci sırada doğal gaz, üçüncü sırada petrol ve dördüncü sırada da LPG sektörleri izledi. Tüketici TV'nin haberine göre toplam şikayetlerde elektriğin payı yüzde 78,29. İkinci sıradaki doğal gaz sektörünün oranı yüzde 18,13 ve üçüncü sıradaki petrol sektörünün payı yüzde 1,46. Tüketici şikayetlerinde elektrik ve doğal gaz sektörleri açık ara önde bulunuyor.

 

ŞİKAYET KANALLARI

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 2019 Yılı Kurum Faaliyet Raporu’na göre ‘Şikayet Bildirim Kanalları’ sıralamasında, CİMER ilk sırada yer aldı. İkinci şikayet kanalı For’lar ve üçüncü şikayet kanalı ise Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) oldu. Tüketici – Abonelerin CİMER Şikayet Kanalını kullanma oranı yüzde 88.

 

Enerji Ekonomisi