ANTALYA'DA: Yenilenebilir Enerji Sempozyumu

ANTALYA'DA: Yenilenebilir Enerji Sempozyumu
10 Aralık 2019 - 12:08 - Güncelleme: 10 Aralık 2019 - 12:14

10. YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SEMPOZYUMU BAŞLIYOR...

AYRINTILAR

Enerji Ekonomisi - Elektrik Mühendisleri odası (EMO)'nun konuyla ilgili bilgi paylaşımı şöyle: Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şubesi’nce düzenlenen “10. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu (YEKSEM)”, 12-14 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sempozyumda 14 oturumda 65 bildirinin yanı sıra poster bildiriler sunulacak, ayrıca yenilenebilir enerji konusunda 6 ayrı panel yapılacak.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şubesi tarafından 10. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi (YEKSEM), 12-14 Aralık 2019 tarihlerinde Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi`nde düzenlenecek.

Geleneksel hale gelen sempozyum ile enerji sektörüne ulusal ve uluslararası ölçeklerde ışık tutmak; sektör paydaşlarını, üniversiteler ve sanayiciler ile buluşturmak hedefleniyor. Enerji sektörünün sorunları ve son gelişmelerin masaya yatırılarak, çözüm yollarının aranacağı etkinlikte bu yıl 14 oturumda 65 bildiri ve poster bildiriler sunulacak. 30 çağrılı konuşmacı 6 ayrı panelde görüşlerini aktaracak.

Akademisyenler, uzmanlar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, üretici ve tüketicileri bir araya getirecek olan YEKSEM, 12 Aralık 2019 tarihinde saat 10.00`da açılış konuşmalarıyla başlayacak. Konuşmaların ardından yenilenebilir enerji sektöründeki firmaların ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı sergi alanının açılışı yapılacak.

Açılışın ardından sempozyumun "Yenilenebilir Enerji Sektörünün Değerlendirilmesi ve Beklentiler" konulu ilk paneli gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında ilk gün 4 oturum ve "Türkiye`de Yenilenebilir Enerjide Finansman Fırsatları ve Uygulamaları" konulu panel yapılacak.

Sempozyumun ikinci günü olan 13 Aralık`ta, 6 oturumun yanı sıra poster bildiri sunumu gerçekleştirilecek. "Yenilenebilir Enerji Projelerinin Yaban Hayatına Etkileri, İzin Süreçleri ve Karşılaşılan Sorunlar" ile "Yatırımcı Gözüyle Akdeniz`de Yenilenebilir Enerji Yatırımları" konulu paneller de aynı gün izlenebilecek.

Etkinliğin üçüncü günü 14 Aralık`ta 4 oturum ve 2 panel yapılacak. "Yasal Mevzuat Kapsamında Yenilenebilir Enerji" ve kapanış oturumu olarak planlanan "Yenilenebilir Enerjinin Bugünü ve Geleceği" Paneli ile sempozyum sona erecek.

10. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.yeksem.org adresinden ulaşabilirsiniz. Etkinlik programı ekteki dosyadadır.

Bu haber 1417 defa okunmuştur.