Akkuyu Nükleer ve Rossotrudnichestvo ’Hayalini Çiz’ Resim...

Akkuyu Nükleer ve Rossotrudnichestvo 'Hayalini Çiz' Resim Yarışması...

24 Nisan 2020 - 12:46

-AKKUYU NÜKLEER A.Ş., Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlar ve Uluslararası İnsani İşbirliği Federal Ajansı Rossotrudnichestvo’nun Türkiye temsilciliğiyle birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle “Hayalini Çiz” adlı çocuk resim yarışmasını düzenliyor.

AYRINTILAR

ENERJİ EKONOMİSİ - AKKUYU NÜKLEER A.Ş., Rusya Federasyonu Bağımsız Devletler Topluluğu, Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlar ve Uluslararası İnsani İşbirliği Federal Ajansı Rossotrudnichestvo’nun Türkiye temsilciliğiyle birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle “Hayalini Çiz” adlı çocuk resim yarışmasını düzenliyor.

Yarışmaya 4-14 yaş arasındaki çocuklar, 4-6 yaş, 7-10 yaş ve 11-14 yaş olmak üzere üç ayrı yaş kategorisinde katılabilecek. 20 - 29 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenecek yarışmada resimler, düşüncenin yaratıcı şekilde ifade edilebilmesi, sanatsal uygulama düzeyi ve yarışmanın konusuna uygunluk gibi kriterlere göre değerlendirilecek.

RESİMLER

En büyük hayallerini resmedecek çocuklar, bu resmin fotoğrafını veya taranmış halini, http://tur.rs.gov.ru adresinden indirilen anket ile birlikte “Hayalini Çiz” resim yarışması başlığıyla communications@akkuyu.com adresine göndererek başvuru yapabilecek.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Kamu Kurumları ile İlişkiler ve Uluslararası İşbirliği Yönetici Direktörü Aleksei Frolov, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye’de çok önemli bir bayram. Bu özel günde tüm ülkede geleneksel olarak törenler, spor müsabakaları, konserler ve çeşitli çocuk etkinlikleri düzenlenir. Bu sene kutlama ile ilgili etkinlikler uzaktan gerçekleştirilecek ve bu zor dönemde çocuklar yetişkinlerin desteğine ve dikkatine özellikle ihtiyaç duyuyorlar. Biz bu önemli günde çocuklarımızı destekleme kararı aldık, onlara iç dünyalarını dinlemelerini, hayal kurmalarını ve isteklerini serbest bir şekilde resme dökmelerini önerdik. Gelecek nesiller için, gelecek nesillerin yaşayacağı ve hayallerini gerçekleştireceği ülkenin refahı için çalışıyoruz, daha iyi olmaya çabalıyoruz, zorlukları aşmayı öğreniyoruz. Yarışmanın, çocuklara neşe katacağı ve her genç ressamın yaratıcı potansiyelini açığa çıkarmaya yardımcı olacağından eminim” dedi.

BAŞVURU!

Her yaş kategorisinde ilk 3 sırayı alan çocuklar, sertifikanın yanı sıra AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ve Rossotrudnichestvo’dan kırtasiye malzemeleri dolu sırt çantaları, tişörtler ve kitaplar gibi hediyeler kazanacak. Yarışmanın sonuçları 4 Mayıs 2020’de belirlenecek ve Rossotrudnichestvo temsilciliğinin http://tur.rs.gov.ru/ru adresindeki sayfasında yayınlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
​Solar Orbiter: Covid-19 salgınına rağmen Yörüngede Devreye Alma işlemini başardı
​Solar Orbiter: Covid-19 salgınına rağmen Yörüngede Devreye...
Sanayiciler YEKDEM’de yeni modele katkı vermek istiyor
Sanayiciler YEKDEM’de yeni modele katkı vermek istiyor